Сайт більше не підтримується. Нова версія сайту доступна за посиланням new.biotal.zt.ua
Питання та відповіді для замовників

П: Які будівельні роботи повинні бути виконані замовником для негайного монтажу моноблочної установки

В: В першу чергу повинні бути встановлені залізобетонні колодязі необхідного діаметру і в необхідній кількості. Наприклад, якщо немає можливості подавати стоки на установку самопливом, необхідно встановити додатковий колодязь з насосом. Крім того, обов’язково має бути траншея для повітряводів і вхід у приміщення (адже компресор для установок BIOTAL завжди монтуються у приміщенні з цілого ряду причин). Часто вони можуть закладатися у тій самій траншеї, що й каналізаційна труба.


П: Що ще необхідно підготувати для монтажу і пусконалагоджування моноблочної установки BIOTAL?

В: Для монтажу установки, крім вказаного вище, необхідно підготувати суху суміш піску і цементу – близько 1,5–2 м3 піску, і близько 200–300 кг цементу. Для пусконалагоджування також необхідно підготувати воду, в кількості біля 75% продуктивності станції, оскільки під час запуску станція наповняється чистою водою.


П: В чому різниця ваших боксів-рекуператорів від розміщення компресорів всередині установки, як роблять багато Ваших конкурентів?

В: Розміщення електрообладнання всередині самої установки для очистки стічних вод являється по-перше, небезпечним, а по-друге, може значно зменшити його термін служби, адже в умовах високої вологості і компресори, і автоматика схильні до негативної дії конденсату, що суперечить правилам експлуатації цього обладнання. Бокс-рекуператор, який використовується нами, розміщується не в самій установці, а над нею, таким чином, що волога з простору очисної споруди в нього не потрапляє, і обладнання захищене від утворення конденсату, що дозволяє значно продовжиити його термін служби. Крім того, розміщений всередині установки компресор подає на установку вже відпрацьоване повітря, в якому недостатній вміст кисню, необхідного для біологічного процесу. Бокс-рекуператор всмоктує свіже повітря з двору, що дозволяє ефективно насичати стічну воду, яка очищається, киснем. Ще одним мінусом розміщення компресорів і автоматики всередині установки являється те, що в зимовий період компресорами подається в установку холодне повітря, що знижує біологічну активність мікроорганізмів активного мулу. Завдяки використанню наших боксів-рекуператорів з`явилася можливість використовувати тепло стічних вод для підігріву повітря. За результатами випробувань, температура повітря, що закачується в установку компресорами з боксів-рекуператорів, мінімум на 10 градусів вище температури навколишнього середовища. Саме тому використання боксів-рекуператорів в умовах значного видалення установки від об`єкту каналізування або найближчого підсобного приміщення може допомогти вирішити питання розміщення компресорної для моноблочних установок.


П: Чи очищає установка BIOTAL до якості питної води?

В: Існують методи очистки стічних вод до якості питної води, їх незліченна безліч, але всі вони застосовуються тільки в лабораторіях і для обслуговування орбітальних станцій і підводних човнів. Коли ж мова йде про застосування обладнання для очищення стічних вод в побуті, недоцільно встановлювати обладнання для очищення стоків до питної води. По-перше, це не рентабельно, і заборонено санітарними нормами, одна літра очищеної таким чином води обійдеться дорожче, ніж літра бутильованої, а по-друге потрібно врахувати ще й психологічний фактор. Тому оптимальним варіантом на сьогоднішній день є очищення стічної води до якості технічної, з повторним її використанням у технічних цілях. Цим ми заощаджуємо витрати питної води.


П: Чи потрібно мені купувати жировловлювач?

В: Так, якщо Ваш об`єкт водовідведення - кафе, ресторан, санаторій і т.п. Стоки від кухонь підлягають попередньому очищенню, для цього до змішання їх з рештою господарсько-побутових стічними водами необхідно встановити жировловлювач.


П: Серед установок BIOTAL з`явилися нові типи, зокрема, з блоком зневоднення. Як часто потрібно проводити виїмку мулу з таких установок?

В: Надлишковий активний мул з установок BIOTAL з блоком зневоднення слід вилучати з блоку зневоднення не частіше, ніж раз на три місяці якщо мова йде про встановлення для приватного будинку. Установки, що працюють з перевантаженими органікою стоками кафе, офісних будівель, АЗС і т.д. вимагають більш частої виїмки мулу. Зменшити частоту виїмки мулу дозволяє наявність в установці блоку аеробної стабілізації надлишкового активного мулу перед подачею його на зневоднення (на це слід звертати увагу при виборі типу установки).


П: Чому ви монтуєте свої малі установки в залізобетонних колодязях, це ж призводить до подорожчання будівельно-монтажних робіт? Деякі фірми монтують свої пластикові установки прямо в землю без залізобетонних колодязів і бетонування.

В: Не складає проблеми монтувати установку BIOTAL прямо в землю. Причин, чому ми це не робимо, кілька: 1. При сильних дощах рівень ґрунтових вод може піднятися і вирвати установку (за рахунок сили Архімеда), при цьому зруйнувавши її. Вартість установки незрівняно вища від витрат на влаштування залізобетонного колодязя. 2. Змонтувавши установку в залізобетонному колодязі, можна по ній їздити машиною, ходити, тобто не втрачається територія, де установка змонтована. Якщо ж установка змонтована прямо в ґрунті, то при рухомих ґрунтах руйнуватиметься корпус. 3. Без залізобетонного колодязя неможливо змонтувати пластикову установку при високому рівні ґрунтових вод, а це відбувається при 80% випадків монтажу установок. При відкачуванні води з установки під час ремонту, або коли рівень ґрунтових вод підніметься вище рівня стічних вод, які очищаються в самій установці, вона може піднятися і при цьому може пошкодитися корпус, якщо установка не змонтована в залізобетонному колодязі.


П: Чому ви не встановлюєте компресори і автоматику в самій установці, а монтуєте їх в підсобному приміщенні або в підвалі будівлі? Це ж збільшує затрати, тому що необхідно прокладати труби і кабель деколи на відстані 20-25 метрів від будівлі.

В: Технологія BIOTAL дозволяє змонтувати компресори і автоматику в середині самої станції або біля неї, але ми це не робимо з ряду причин: 1. Компресори в сухому підвалі чи в іншому підсобному приміщенні, де температура повітря вище 0 і невисока вологість, працюють в декілька разів довше, ніж компресори, встановлені в самій станції, так як мембрани компресорів бояться перепаду температури в зимовий період, а клапани та інші елементи бояться конденсації вологи, всі ці негативні фактори впливають на компресори, розташовані в середині установки. 2. Компресор, розташований в установці, всмоктує повітря з вулиці, при цьому стискаючи і нагріваючи його, хоча, він не в змозі нагріти повітря в зимовий період до температури, необхідної для нормального проходження процесу біологічного очищення (+12 С). Якщо ж компресор встановлений в підвальному або іншому підсобному приміщенні, де температура повітря вище 0 С - він догріває повітря до +30 С, яке стисненням подається на установку. Цим компенсуються тепловтрати в установки в зимовий період. 3. Компресор, встановлений в підвальному або іншому підсобному приміщенні, з подачею повітря на установку здійснює вентиляцію приміщення, де він розташовується. 4. Якщо автоматика і компресори розташовані в будівлі, то для контролю та регулювання установки немає необхідності виходити на вулицю. Витрати, пов`язані з прокладанням 4-х повітропроводів діаметром 20мм і одного кабелю при монтажі автоматики та компресорів в будівлі не значні (вартість матеріалів складає близько 50 $), а траншею між будівлею і установкою всерівно необхідно влаштовувати для скиду стічних вод, в цю ж траншею в захисному кожусі укладаються повітряводи і кабелі.


П: Деякі фірми відмовляються від датчиків рівня на малих установках, оскільки з ними виникають проблеми. Ви ж продовжуєте їх застосовувати.

В: Без датчиків рівня неможливо організувати автоматичне регулювання потужності установки в залежності від кількості стічних вод. А без цього: - витрачається зайва електроенергія під час відсутності або при невеликих кількостях стічних вод, які надходять; - зношуються компресори і електромагнітні клапани; - активний мул самоокислюється (мінералізується), при тривалій відсутності надходження стічних вод, що призводить до припинення біологічної очистки, а на відновлення біологічного процесу необхідно мінімум 1-2 тижні. Для того, щоб не було проблем з датчиками рівня, необхідно застосовувати якісні поплавкові датчики (на установках BIOTAL застосовуються поплавкові датчики Grundfos (Німеччина) і нержавіючі електродні датчики з системою самоочищення. Тому проблеми з датчиками практично не виникають; - якщо ж який або з датчиків вийде з ладу, то робота установки автоматично перемикається на тимчасові діаграми нормального режиму, спрацьовує сигналізація, але процес очищення не порушується.